Badania serca - po co i dla kogo?

ch osób. Choroby serca, jeśli nie są wrodzone pojawiają się przez całe życie człowieka. Dzisiejszy tryb życia wielu osób ? siedząca praca, mała aktywność fizyczna, zwiększona ilość spożywanego alkoholu w połączeniu z kiepską dietą

Badania serca - po co i dla kogo? Holter cieszyn

Pójdź do kardiologa


W dzisiejszych czasach bardzo dużo mówi się o konieczności regularnych wizyt u kardiologa. Specjaliści podkreślają, że kardiolog to nie jest tylko lekarz dla starszych osób. Choroby serca, jeśli nie są wrodzone pojawiają się przez całe życie człowieka. Dzisiejszy tryb życia wielu osób ? siedząca praca, mała aktywność fizyczna, zwiększona ilość spożywanego alkoholu w połączeniu z kiepską dietą powoduje, że coraz młodsze osoby mają poważne problemy ze swoim organizmem. To dlatego warto regularnie chodzić do kardiologa. Badać się zgodnie z zaleceniami specjalistów w odpowiednich odstępach czasu. To kluczowe dla utrzymania formy i organizmu w dobrym stanie.



Dlaczego warto dbać o profilaktykę w kardiologii


Dzisiejsza medycyna, która mierzy się z wieloma problemami (w Polsce jest to w obecnych czasach przede wszystkim niedobór kadry pracowników) stawia na profilaktykę i szybkie wykrywanie chorób. Dzięki temu ma się możliwość wyeliminowania potencjalnego zagrożenia zanim jeszcze choroba się rozwinie i spowoduje w organizmie bardzo złe skutki. Warto o tym pamiętać każdego dnia także uprawiając sport, stosując odpowiednią dietę. Nikt nie zadba o nas, tak jak my sami. Z tym wiąże się także konieczność regularnego badania. Warto zapisywać sobie wizyty u lekarza, dentysty, kontrolować stan swojego organizmu. Tylko to da możliwość rzetelnej profilaktyki w kardiologii i innych dziedzinach medycyny.


W odróżnieniu od ludzi choroby wieńcowe

Do kolejnego obszaru kardiologii weterynaryjnej, który rozwinął się w ostatnich latach należy badanie dziedzicznych chorób serca zwierząt. W ramach programów badawczych podejmowano próby w wielu związkach hodowców i u wielu pojedynczych ras eliminować poprzez hodowanie często występujące u zwierząt choroby serca (np. u bokserów, nowofundlandów, wilczarzy irlandzkich i kotów Maine Coon). W odróżnieniu od ludzi choroby wieńcowe serca praktycznie wcale nie występują u zwierząt.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kardiolog



© 2019 http://temperatura.gniezno.pl/