Dlaczego warto oszczędzać wodę?

ających wody - czyli pralek i zmywarek. Ale jeśli przejmujemy się ekologią, musimy się zastanowić nad tym, jakich detergentów używamy. Tak naprawdę jedynymi z bardziej toksycznych dla przyrody, są środki piorące. Znajdują się

Dodane: 23-08-2016 13:08
Dlaczego warto oszczędzać wodę? Zainteresowany tematem przydomowej oczyszczalni? Więcej dowiesz się tu:

Środki chemiczne

Obecnie sprzęt AGD jest dość energooszczędny. Dotyczy to także urządzeń używających wody - czyli pralek i zmywarek.

Ale jeśli przejmujemy się ekologią, musimy się zastanowić nad tym, jakich detergentów używamy. Tak naprawdę jedynymi z bardziej toksycznych dla przyrody, są środki piorące. Znajdują się w nich chociażby fosforany, które powodują rozrost glonów, co może być przyczyną problemów w ekosystemie.


Kwestie związane z oszczędzaniem wody

Oszczędzanie wody to nie wymysł, lecz bardzo ważna kwestia. Jest to znaczące dla dobra naszego środowiska, więc warto podchodzić do takich kwestii bardzo poważnie. Każdy z nas może zaoszczędzić wodę podczas codziennego jej wykorzystywania, a cały proces nie spowoduje dla nas zbyt wielu niedogodności. W wielu miejscach na świecie wody brakuje i jeśli nie będziemy dbać o jej mniejsze zużycie, problem ten może dotknąć także nas. Czy jesteśmy w stanie wyobrazić sobie życie bez wody? Z pewnością nie! Warto więc od czasu do czasu myśleć bardziej ekologicznie i oszczędzać tyle wody ile tylko możemy. Jeśli każdy z nas się o to postara, wody z pewnością nam nie zabraknie. Metod na oszczędzanie wody jest wiele, więc warto się z nimi zapoznać.


Oszczędzanie się opłaca

Płacisz za dużo za wodę i zastanawiasz się, czy możesz jakoś oszczędzić? Jest kilka prostych trików.

Jednak jeżeli zużycie wody wydaje ci się zbyt wysokie, skontroluj czy gdzieś ona "nie ucieka" bokiem, lub czy ktoś jej... nie kradnie. Zdarza się również, że rachunek nie jest prawidłowo naliczony przez przedsiębiorstwo wodociągowe.

Jednak jeśli wszystkie instalacje są szczelne i woda nie odpływa sobie do cudzego kranu, to trzeba jeszcze skontrolować kilka rzeczy.

Miejscem gdzie bardzo dużo wody zużywamy jest toaleta. Sprawdź, czy masz oszczędną spłuczkę, lub czy może woda leje się do muszli cały czas? To dość często występujący problem. Mechanizm spłuczki da się kupić osobno, można go wymienić samodzielnie. W najgorszym razie, trzeba niestety zafundować sobie nową toaletę.

Istotna jest też jakość i energooszczędność sprzętów AGD - pralki i zmywarki. Dobra zmywarka zużywa zauważalnie mniej wody, niż poszłoby przy ręcznym zmywaniu. Pralka powinna posiadać automatykę ważenia, dzięki czemu dopasuje ilość wody do ilości prania.© 2019 http://temperatura.gniezno.pl/