Nie warto lać wody

, najwyższe są w miastach, gdzie ciepła woda jest wyjątkowo droga. Wiemy, że ludzie przecież nie przestaną się myć. Można wybrać prysznic, ale kontrolujmy co jakiś czas stan baterii - zakamieniała spowoduje, że wody poleci z prysz

Nie warto lać wody Zainteresowany tematem przydomowej oczyszczalni? Więcej dowiesz się tu:

Mniej wody z kranu

Woda jest bardzo cennym surowcem, również w aspekcie dosłownym. Każdego roku ceny rosną, najwyższe są w miastach, gdzie ciepła woda jest wyjątkowo droga. Wiemy, że ludzie przecież nie przestaną się myć. Można wybrać prysznic, ale kontrolujmy co jakiś czas stan baterii - zakamieniała spowoduje, że wody poleci z prysznica mniej, co nie znaczy, że zużyjemy jej mniej. Wypada również sprawdzić, czy nasza słuchawka (lub bateria do wanny) ma perlator. Dzięki temu urządzeniu ciśnienie wody pozostanie na dobrym poziomie, ale poleci jej mniej. Dużo wody marnujemy, czekając aż poleci nam ciepła. Niestety, w większości wypadków nie można nic na to poradzić.


Alternatywa dla domów murowanych

W Polsce jesteśmy tradycjonalistami. Lubimy naszą kuchnię, celebrujemy zwyczaje, jesteśmy rodzinni i gościnni.

I stawiamy tradycyjne domy - murowane, dużo, mające wytrwać pokolenia. Nie ufamy nowym technologiom, nawet jeżeli świetnie sprawdzają się gdzie indziej.

A szkoda, bo domy szkieletowe to bardzo dobre rozwiązanie na nasze polskie warunki. Czemu? Ponieważ takie domy są wbrew pozorom ciepłe, więc tańsze w utrzymaniu, są też szybkie w budowie. Największym wrogiem takiego domu jest huragan, jednak na naszej szerokości geograficznej tak silnych wiatrów nie ma.

Wady? Wymagają użycia drewna konstrukcyjnego wysokiej jakości oraz... sprawnej ekipy, ponieważ stawianie takiego budynku wymaga precyzji. Tak więc, dobrze sprawdź firmę, która ma ci taki dom postawić - sprawdź realizacje, najlepiej również na żywo.


Płać mniej za ogrzewanie

Niestety, Polacy skarżą się na wysokie koszty rachunków za ogrzewanie. Właśnie z tego powodu, warto się zastanowić, ile ciepła marnuje się ze względu na nieodpowiednią szczelność naszych mieszkań. Wymiana okien lub uszczelnienie ich specjalną pianką, powinno nieco poprawić sytuację, ponieważ ciepło nie będzie uciekało na zewnątrz. Warto także pomyśleć nad zadaniami, jak docieplenia budynków. Mieszkania w blokach oraz domach jednorodzinnych mogą utrzymywać znacznie więcej ciepła, jeśli uda się okleić je specjalnymi warstwami styropianu i innymi podobnymi materiałami. Niejednokrotnie, osoby zainteresowane nowoczesnymi technologiami, decydowały się także na zakładanie inteligentnych systemów termomodernizacyjnych, regulujących temperaturę w pomieszczeniach, zgodnie z ustawionymi przez właściciela ustawieniami. Wiadomo, że koszty rachunków za ogrzewanie mogą spaść nawet o kilkadziesiąt procent w skali rocznej. Przed jakimkolwiek wprowadzaniem unowocześnień i zmian w swoim domu, warto jednak przeczytać jedne z licznych porad internetowych.




© 2019 http://temperatura.gniezno.pl/