Odzież medyczna - ważniejsza niż myślisz

Europejską Komisję Normalizacyjną (CEN) 16 czerwca 2003 roku. Zgodnie z przepisami kraje członkowskie CEN są zobowiązane do nadania normie statusu normy krajowej co w przypadku Polski miało miejsce 4 listopada 2005 roku. Polska n

Odzież medyczna - ważniejsza niż myślisz

W sektorze medycznym jakość wyrobów

Jakość wyrobów medycznych
W sektorze medycznym jakość wyrobów jest określona przez normę europejską ISO 13485:2003, która została przyjęta przez Europejską Komisję Normalizacyjną (CEN) 16 czerwca 2003 roku. Zgodnie z przepisami kraje członkowskie CEN są zobowiązane do nadania normie statusu normy krajowej co w przypadku Polski miało miejsce 4 listopada 2005 roku. Polska norma została oznaczona symbolem PN-EN ISO 13485 ?Wyroby medyczne. Systemy zarządzania jakością. Wymagania do celów przepisów prawnych.? Wdrożenie przez przedsiębiorstwa normy medycznej ISO 13485:2003 jest decydującym czynnikiem, pozwalającym na sprzedaż wyrobów na rynku międzynarodowym. Niezależnie od wymagań zawartych w dyrektywach UE regulujących obrót wyrobami medycznymi na terenie UE w Polsce obowiązują szczegółowe przepisy dotyczące działania systemów jakości np. w pracowni RTG2.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wyr%C3%B3b_medyczny


Dlaczego popularność zabiegów upiększających rośnie?

Chociaż większość klientów firm zajmujących się zaopatrzeniem medycznym stanowią placówki takie, jak szpitale czy prywatne przychodnie, to jednak wiele z takich przedsiębiorstw oferuje również swoje produkty gabinetom kosmetycznym. Tego rodzaju sprzęty są używane na przykład we fryzjerstwie czy w medycynie estetycznej. Bardzo często przeprowadzanie skomplikowanych zabiegów kosmetycznych wymaga używania naprawdę drogich urządzeń medycznych, dlatego też tacy klienci są bardzo opłacalni dla hurtowni sprzętu medycznego. Od kilku lat możemy zaobserwować rosnące zainteresowanie tego rodzaju sprzętem lekarskim, gdyż nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie powstaje coraz więcej salonów piękności w ostatnim czasie.


Nauka o zdrowiu

Nauka o zdrowiu

Nauka o zdrowiu obejmuje wiele dyscyplin. Wyróżnia się dwa główne podejścia:

badanie ciała ludzkiego i spraw związanych ze zdrowiem w celu zrozumienia funkcjonowania organizmu ludzkiego (i zwierzęcego),
zastosowanie tej wiedzy w celu polepszenia zdrowia a także zapobiegania i leczenia choróbpotrzebny przypis.

Badania dotyczące zdrowia przeprowadzane są głównie w takich dyscyplinach jak biologia, chemia czy fizyka a także w różnorodnych dziedzinach multidyscyplinarnych (na przykład socjologia medycyny). Innymi dziedzinami przyczyniającymi się do poszerzenia wiedzy o zdrowiu, w których wykonywane są badania są biochemia, epidemiologia i genetyka.

Celem stosowanych nauk zdrowotnych jest nie tylko poszerzenie wiedzy o zdrowiu, ale także bezpośrednie go polepszenie. Niektórymi z nich są: inżynieria biomedyczna, biotechnologia, pielęgniarstwo, dietetyka, farmakologia, farmacja, zdrowie publiczne (zobacz poniżej), psychologia, fizjoterapia i medycyna. Świadczenie usług na rzecz utrzymania lub polepszenia zdrowia człowieka nosi nazwę opieki zdrowotnej (zobacz powyżej).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zdrowie



© 2019 http://temperatura.gniezno.pl/